Шупливи конјугирани рециклирани полиестерски спојни влакна за полнење/полнење

Краток опис:

Wei High Hollow конјугирани рециклирани полиестерски влакна за полнење/полнење е рециклирано полиестерско главно влакно, направено од 100% потрошени ПЕТ/полиестерски шишиња од сопствената целосно производна линија од шишиња до влакна.За полнење/пополнување на влакна материјал.Рециклирањето на отпадот од ПЕТ/полиестер и искористените ПЕТ шишиња е од суштинско значење за одржување на чистотата на околината.


Детали за производот

Ознаки на производи

Кратко
Wei High Hollow конјугирани рециклирани полиестерски влакна за полнење/полнење е рециклирано полиестерско главно влакно, направено од 100% потрошени ПЕТ/полиестерски шишиња од сопствената целосно производна линија од шишиња до влакна.За полнење/пополнување на влакна материјал.
Рециклирањето на отпадот од ПЕТ/полиестер и искористените ПЕТ шишиња е од суштинско значење за одржување на чистотата на околината.

Спецификации
Материјали: 100% рециклиран полиестер
Тип на влакна: Спој
Шема: силиконизиран и несиликонизиран
Стил: Шупливо конјугиран
Линеарна густина: 3D-25D
Должина на влакна: 32mm/38MM/51MM/64MM
Боја: сурова бела и оптичка бела
Одделение: рециклирано

Карактеристики
Висок интензитет,
Стабилно издолжување на истегнување,
Високо еластичен и надуен,
Висок сооднос на шупливост
Одлични меки перформанси,
Пријатно, полни и нежно чувство на раце,
Одличен сјај

Услови за испорака:
Пакување: Спакувано во 220-300 кг со компресирани ткаени бали
Тежина на товарење: 22-24 тони/ 40HQ
Количина на полнење: 38-40 бали за 20GP,
88-90 бали HCS или 92-94 бали HC за 40 HQ
Време на испорака: 3-10 дена по приемот на депозитот.

Опис на производот
Рециклираното полиестерско влакно е направено од 100% шишиња PET/Полиестер по потрошувачка.Како еколошки производ се појави како најбрзорастечко влакно меѓу сите видови на произведени влакна.
ПЕТ/полиестерските шишиња практично не се биоразградливи и тешко се фрлаат.Развиена нова технологија во рециклирање на овие шишиња од ПЕТ/полиестер што се консумираат за да се направат влакна како рециклирани полиестерски основни влакна.Овие влакна се користат за изработка на неткаен тепих за автомобили, изработка на јоргани, предива, перници итн.
За правење рециклирани полиестерски основни влакна со потрошени ПЕТ шишиња не се потребни петрохемиски суровини, способни да заштедат природни ресурси, заштеда на енергија и вода, намалена емисија на CO2 и ги намалуваат проблемите врз животната средина.
1) Линеарна густина: 3D, 6D, 7D, 10D, 15D
2) Должина на влакна: 32мм, 51мм, 64мм, 76мм,
3) Шема: силиконизиран или не-силиконизиран
4) Јачина на истегнување: 3,5 до 4,5 gm/Denier
5) издолжување: 40 до 60%
6) Подигнување на нафта: 0,20% до 0,35% мин
7) Стегачи: 3 до 5 на cm
8) Нијанси: достапни се сите нијанси
9) Постојаност на бојата: 4+
Употреба: перници, перници, јоргани, играчки, јакна, душек, тросед, постелнина, вата со поли полнење.
10) Годишно производство: повеќе од 200.000 тони


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја