Што е HCS 7D 64mm Регенерирани основни влакна од полиестер Висок квалитет

Краток опис:

HCS 7D 64mm рециклирано полиестерско главно влакно (накратко PSF) се добива со предење, истегнување и сечење на PET произведен со полимеризација на PTA и етилен гликол во стопена состојба.Се користи за предење и изработка на геотекстили, како и за полнење перници, играчки, душеци итн. Сите производи произведени од нашата компанија поминуваат строга проверка на квалитетот пред да се соочат со клиентите, а квалитетот е загарантиран, затоа ве молиме слободно купувајте.Сите производи се фотографирани во натура, она што го гледате е она што го добивате.


Детали за производот

Ознаки на производи

HCS 7D 64mm рециклирано полиестерско главно влакно (накратко PSF) се добива со предење, истегнување и сечење на PET произведен со полимеризација на PTA и етилен гликол во стопена состојба.Се користи за предење и изработка на геотекстили, како и за полнење перници, играчки, душеци итн. Сите производи произведени од нашата компанија поминуваат строга проверка на квалитетот пред да се соочат со клиентите, а квалитетот е загарантиран, затоа ве молиме слободно купувајте.Сите производи се фотографирани во натура, она што го гледате е она што го добивате.

1, 1D-25D: D ја претставува дебелината на влакното памук, колку е поголем бројот, толку е погруб дијаметарот на памукот, обично 7D под финото влакно, се чувствува подобро, 15D над грубото влакно, поеластично, (како што се фабриките за мебел , фабриките за играчки најчесто користат 7D, 15D производи повеќе.)
2, 32-51-64 мм за должина на памук со влакна: 32 мм (како 7D * 32) погодни за машинско полнење: 51 мм, 64 мм (15Д * 64), подобра еластичност, може да се користи лабаво полнење со комбинирана машина за полнење памук.

Карактеристики
Добра мекиност, добра топлина и дише, добра конформабилност под притисок, деформација против јазли, квалитет на светлина, силна цврстина на истегнување, може да се пере, не се плаши од инсекти, отпорна на мувла и влага, стапката на задржување на топлина е повеќе од 60% повисока од памучните влакна, а работниот век е повеќе од 3 пати поголем.

Опсег на апликација
Широко се користи во полнење за играчки Мапет, перница за постелнина од домашен текстил, перница, перница, гнездо за домашни миленици, полнење за осветлување на облак и други различни цели за полнење.

5 придобивки од основните полиестерски влакна што треба да ги знаете
Дали размислувате да користите полиестерски основни влакна (PSF) во вашето производство?
Без разлика дали се девствени или рециклирани полиестерски влакна, сите тие ги имаат овие 5 клучни предности.Исто така, имајте на ум дека можеме да понудиме HCS, материјал за полнење направен во Кина, по многу конкурентни цени.
1. Не се деформира лесно.
Ниту ќе се истегне, ниту ќе се намали.Има еластичност каква што ја немаат другите природни влакна, висока мекиност и бела текстура.2.
2. Може да се комбинира со други материјали.
Како што се со вискоза, памук, волна, најлон или вискоза сакаат да се комбинираат со цел да се подобри квалитетот на низводно производи и имаат различни намени.На пример, некои функционални текстили ја користат удобноста на памукот и го комбинираат со издржливоста на полиестерот.
3. Лесно е.
Мек е на допир, но тоа не го спречува да биде цврст и издржлив материјал.
4. Апсорбира малку влага.
Ова му овозможува да ги одврати габите, мувлата и бактериите.Ова не само што ја зголемува неговата издржливост, туку и ги спречува лошите мириси, квалитети што ги постигнавме во нашата технологија.
5. Подобра апсорпција на мастило.
Облеките од полиестер обично имаат посветли и поиздржливи бои и отпечатоци.Поради оваа причина, текстилот што се нуди за кошули, блузи и фустани главно се состои од полиестерски влакна.
И природните и синтетичките влакна имаат различни карактеристики и предности;главната разлика е технологијата на текстилот, која треба да ја земе предвид нивната крајна употреба.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја