Рециклирани влакна за предење и ткаење споредливи со природни влакна

Краток опис:

предење и ткаење полиестер основни влакна е производство на најголем дел и количина на хемиски влакна сорти, е традиционалната текстилна индустрија предење мелници спротиводно суровини, широко се користи во текстилни претпријатија и некои неткаен ткаенини производители.


Детали за производот

Ознаки на производи

Видео

Класификација на производи

Индустријата за хемиски влакна генерално е поделена на три степени: девствени влакна (јачина 5,6-6,0), регенерирани високо-цврсти ниски влакна блиску до девствени влакна (јачина 5,6 - 6,0) и обични блиску до девствени (јачина 4,6 - 5,4) според процесот на производство, суровини, индикатори за хемиски влакна итн.
Според бојата е поделена на природата бела (жолта бела појава на памук), сурова бела (изглед на зелена и сина бела) две главни бои.вртење и ткаење на основните полиестерски влакна обично се 1,4D * 38MM, неколку 1,2D * 32MM (1D = 1,1dtex 1,4D = 1,56dtex 1,2D = 1,33dtex)

Удобни рециклирани текстилни влакна кои можат да се споредат со природни влакна
Рециклирани текстилни влакна со помало кршење на крајот што може да се споредат со природни влакна

Определување и продажни точки на нашите основни полиестерски влакна за предење и ткаење

● 1, фокусирајте се на предење и ткаење влакна 20 години, процесот е зрел и стабилен, напредна технологија, стабилност и предење значително повисоки од врсниците.(Другите производители поради несигурноста на каналите на суровините доведуваат до слаба стабилност помеѓу сериите)
● 2、Самоизбрани висококвалитетни суровини за да се обезбеди конзистентноста на надворешната боја и внатрешниот квалитет на хемиските влакна е супер висок.
● 3, Вистинската висока јачина и ниското издолжување обезбедуваат предност на предиво со висока јачина (5,8 - 6,1) кое е споредливо со девственото хемиско влакно.
● 4, Материјалот што се користи е чист за да се обезбеди особина за белење и боење што е само второ по оригиналот, и високата особина за рамномерно боење, високата стапка на боење и високата издржливост на бојата што далеку ги надминува врсниците.
● 5、Понатамошно проширување на производи од висока класа, еколошки влакна, влакна отпорни на пламен и други производи. Специјално приспособени за извоз, со почисти материјали, еколошки масла и средства, можат да ги исполнат различните тестови за надворешна трговија на врвните брендови.Создадете поголема додадена вредност и потенцијал за развој за надолните клиенти.

Рециклиран текстил во перници што може да се спореди со природни влакна
Удобен рециклиран текстил кој може да се спореди со природните влакна во перниците
Рециклирани текстилни влакна со висока јачина што може да се споредат со природни влакна
Рециклиран текстил што може да се спореди со природни влакна прикажани во корпата

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја