Çfarë është HCS 7D 64mm fibër bazë poliesteri i rigjeneruar me cilësi të lartë

Përshkrim i shkurtër:

Fibra bazë poliestër e ricikluar HCS 7D 64 mm (shkurt PSF) përftohet duke tjerrë, shtrirë dhe prerë PET të prodhuar nga polimerizimi i PTA dhe etilen glikolit në gjendje të shkrirë.Përdoret për tjerrjen dhe prodhimin e gjeotekstileve, si dhe mbushjen e jastëkëve, lodrave, dyshekëve, etj. Të gjitha produktet e prodhuara nga kompania jonë kalojnë një inspektim të rreptë të cilësisë përpara se të përballen me klientët, dhe cilësia është e garantuar, prandaj mos ngurroni të blini.Të gjitha produktet janë fotografuar në natyrë, ajo që shihni është ajo që merrni.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Fibra bazë poliestër e ricikluar HCS 7D 64 mm (shkurt PSF) përftohet duke tjerrë, shtrirë dhe prerë PET të prodhuar nga polimerizimi i PTA dhe etilen glikolit në gjendje të shkrirë.Përdoret për tjerrjen dhe prodhimin e gjeotekstileve, si dhe mbushjen e jastëkëve, lodrave, dyshekëve, etj. Të gjitha produktet e prodhuara nga kompania jonë kalojnë një inspektim të rreptë të cilësisë përpara se të përballen me klientët, dhe cilësia është e garantuar, prandaj mos ngurroni të blini.Të gjitha produktet janë fotografuar në natyrë, ajo që shihni është ajo që merrni.

1, 1D-25D: D përfaqëson trashësinë e fibrës së pambukut, sa më i madh të jetë numri, diametri më i trashë i pambukut, zakonisht 7D nën fibrën e imët, ndjehet më mirë, 15D mbi fibrën e trashë, më elastik, (si p.sh. fabrikat e mobiljeve , fabrikat e lodrave përdorin më shumë produkte 7D, 15D.)
2, 32-51-64 mm për gjatësinë e pambukut me fibra: 32 mm (si p.sh. 7D * 32) i përshtatshëm për mbushjen e makinës: 51 mm, 64 mm (15D * 64), elasticitet më i mirë, mund të përdorni mbushjen e kombinuar të makinës me mbushje pambuku të lirshëm.

Veçoritë
Pushim i mirë, ngrohtësi dhe frymëmarrje e mirë, përshtatshmëri e mirë nën presion, deformim kundër nyjeve, cilësi e dritës, rezistencë e fortë në tërheqje, e larë, pa frikë nga insektet, rezistente ndaj mykut dhe lagështisë, shkalla e mbajtjes së nxehtësisë është më shumë se 60% më e lartë se fibra e pambukut, dhe jeta e shërbimit është më shumë se 3 herë më e lartë.

Fusha e aplikimit
Përdoret gjerësisht në mbushjen e lodrave Muppet, jastëkun e shtratit të tekstilit në shtëpi, jastëkun, jastëkun, folenë e kafshëve shtëpiake, mbushjen e ndriçimit të reve dhe qëllime të tjera të ndryshme mbushëse.

5 përfitimet e fibrave kryesore poliestër që duhet të dini
A po mendoni të përdorni fibra bazë poliesteri (PSF) në prodhimin tuaj?
Qofshin fibra poliesteri të virgjëra apo të ricikluara, të gjitha ato kanë këto 5 përparësi kryesore.Gjithashtu mbani në mend se ne mund të ofrojmë HCS, një material mbushës i prodhuar në Kinë, me çmime shumë konkurruese.
1. Nuk deformohet lehtë.
As nuk do të shtrihet dhe as nuk tkurret.Ka një elasticitet që nuk e kanë fibrat e tjera natyrale, një gëzof të lartë dhe një strukturë të bardhë.2.
2. Mund të kombinohet me materiale të tjera.
Të tilla si me pëlhurë prej fije artificiale, pambuku, leshi, najloni ose fije mëndafshi dëshironi të kombinoni në mënyrë që të përmirësoni cilësinë e produkteve në rrjedhën e poshtme dhe të keni një shumëllojshmëri përdorimesh.Për shembull, disa tekstile funksionale përfitojnë nga komoditeti i pambukut dhe e kombinojnë atë me qëndrueshmërinë e poliesterit.
3. Është dritë.
Është i butë në prekje, por kjo nuk e pengon atë të jetë një material solid dhe i qëndrueshëm.
4. Thith pak lagështi.
Kjo e lejon atë të largojë kërpudhat, mykun dhe bakteret.Kjo jo vetëm rrit qëndrueshmërinë e tij, por edhe parandalon aromat e këqija, cilësi që kemi arritur në teknologjinë tonë.
5. Thithje më e mirë e bojës.
Rrobat nga poliesteri zakonisht kanë ngjyra dhe printime më të ndritshme dhe më të qëndrueshme.Për këtë arsye, tekstilet e ofruara për këmisha, bluza dhe fustane janë kryesisht të përbëra nga fibra poliesteri.
Fibrat natyrale dhe sintetike kanë karakteristika dhe avantazhe të ndryshme;ndryshimi kryesor është teknologjia e tekstilit, e cila duhet të marrë parasysh përdorimin e tyre përfundimtar.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni